Przejdź do głównej zawartości

Jak się wspierać kolorami?

Ostatnio mocno eksperymentuję z kolorami. Bardziej jest to praca poprzez świadomość. Eksperyment pochłonął mnie do tego stopnia, że kupiłam sobie czerwony sweter. Chyba nigdy nie miałam czerwonych ubrań. 
Kolor czerwony mocno mi siedzi w głowie i chyba faktycznie jest tak, że ten kolor pobudza, zapewnia pewność siebie, siłę i entuzjazm. Jeszcze jakiś miesiąc temu byłam melancholijna, apatyczna, bez życia. Nie wiem, czy to akurat przez tę barwę tyle się ostatnio zadziało, czy może inne były ku temu przesłanki, ale pojawiło się to w jednym czasie. Ilekroć jestem teraz  gdzieś, gdzie jest dużo kolorów, to podświadomie szukam czerwieni. Czerwień jest powiązana z czakrą podstawy. Także jeśli czujecie bezsilność i niechęć do działania, nic Wam się nie chce, to może oznaczać, że Wasza czakra jest zaburzona. Czakra podstawy odpowiada też za sukcesy, za pasję i radość do życia. Możecie harmonizować czakrę, właśnie poprzez wprowadzenie do życia czerwieni. Można kupić świeczki w tym kolorze albo tak jak ja kupić sweter:) Można również oddychać czerwonym kolorem, pisałam już o tym we wcześniejszych postach. Ja stosuję tę medytację bardzo często. Napiszę kiedyś więcej o czakrach, ponieważ ten temat bardzo mnie interesuje. 
Także, wpierajcie się kolorami, bo to naprawdę działa. Eksperymentujcie. Noście czerwone ubrania. Jeśli przebyliście chorobę, załóżcie coś czerwonego, a nabierzecie sił witalnych i dodacie sobie energii. 
Napiszę krótko o innych kolorach, które również chciałabym zastosować w swojej terapii. Próbujcie i piszcie, czy taka terapia Wam pomaga.
Pomarańczowy - idealny kolor w sytuacjach kiedy brakuje Wam motywacji do działania. Zapewnia poczucie bezpieczeństwa.  Pobudza do działania, ale jednocześnie pomaga skoncentrować się na tym, co chcemy osiągnąć. Poprawia stosunki międzyludzkie. Ten kolor pomaga w sytuacji doznania szoku lub po usłyszeniu złych wieści. 

 Żółty - dzięki temu kolorowi uda Wam się przezwyciężyć wszystkie frustracje, poradzicie sobie z samotnością i przygnębieniem. Żółć sprzyja koncentracji, wpadaniu na dobre pomysły i jasności umysłu. Wyzwala uczucie szczęścia i radości. Ubierajcie żółte ubrania wtedy kiedy siebie nie doceniacie. 

Zielony - zieleń usuwa napięcia. Miałam ostatnio dużo zielonego na tyle dużo, że wyciszyłam się na maxa. Wprowadza do życia pewną stabilizację.  Ubrania zielone powinniście nosić wtedy kiedy czujecie się osaczeni, lub wtedy kiedy przeżywacie ogromny stres. 

Niebieski - dzięki temu kolorowi pozbędziecie się strachu, znikną Wasze niepokoje i poddenerwowanie. Noście ubrania niebieskie gdy jesteście zestresowani, lub wtedy jak idziecie na spotkanie z ludźmi, przez których stracicie dużo energii czyli przed tak zwanymi wampirami energetycznymi. 

Indygo - zmniejsza skutki fobii i usuwa wszelkie zło. Pozwala wykorzystać intuicję, dzięki czemu zaczynacie ufać ludziom. Potęguje duchowość.  Dobrze jest ubrać ten kolor kiedy przyswajacie wiedzę.  W ten sposób pobudzane zostają procesy mentalne. 

Srebrny - Uwaga! Ten kolor pomaga, jeśli macie poczucie niższości lub nie jesteście pewni swojej wartości. 

Złoty - to właśnie dzięki temu kolorowi znikają niszczycielskie uczucia dotyczące pieniędzy i sukcesu. Zwiększa samodyscyplinę, dzięki czemu udaje Wam się osiągnąć cel. Zakładajcie złoto kiedy zaczynacie przestawać ufać własnej intuicji. 

Biały - ja jakoś białego nie lubię, zdecydowanie wolę czerń. A powinnam, bo biały jest bardzo dobry wówczas kiedy musicie podjąć jakąś ważną decyzję, jeśli musicie wprowadzić zmiany lub kiedy podążacie. Biały uzdrawia. 

Czarny - dodaje sił, dzięki czemu jesteście w stanie obronić się sytuacji, gdy inni próbują uzyskać nad Tobą przewagę. Pomaga uodpornić się na różne sytuacje. Ważne z czernią jest to, że stanowi ona barierę, umożliwiającą nawiązanie bliższych kontaktów. I to jest prawda!

Mnie  świat kolorów zawascynował  i co ważne zauważam zmiany!

W kolejnych postach napiszę Wam o leczeniu i wspieraniu kolorami aury. To dopiero jest ciekawe. 

Z mocą!

Komentarze

 1. Pewnie dlatego, instynktownie mam w kuchni czerwona ścianę:D A jak nie mam humoru, to maluje usta na czerwono:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co tam się dzieje w tej kuchni:) Ja ostatnio mam apetyt na pomarańcz na ścianę <3

   Usuń
  2. W kuchni mam laptopa, więc to dlatego tyle w niej siedzę:D
   A pomarańcz też niezły<3

   Usuń
 2. Bardzo ciekawy wpis :) Musze trochę pokombinować z tymi kolorami ...

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Dziękuję za wszystkie komentarze

Popularne posty z tego bloga

black trencz

Jesień?

Tęskniłam , więc jestem... lato piękne nam się kończy i nadchodzi najpiękniejsza pora roku - jesień.  Czy smutno? Nie! Dziś witam Was zestawem prawie typowo jesiennym. Sweter oversize wyciągnęłam z dna szafy. Uwielbiam wielgachne  swetry. Myślę, że jeszcze kilka podobnych pojawi się u mnie w szafie. Są ciepłe, miłe i pasują do wszystkiego. Spódnicę moją midi już znacie z tamtego roku, wyszukałam ją w sh, buty natomiast są moim nowym odkryciem. Przyznam, że ostatni raz takie buty nosiłam jeszcze jak byłam nastolatką. Są absolutnie piękne. 


CASUAL VINTAGE