Przejdź do głównej zawartości

Pozytywny grudzieńWszędzie piszą, że trzeba widzieć pozytywy we wszystkim, ale doskonale wiemy, że czasami tak się po prostu nie da. Jeśli jednak przyjdzie moment pełnej harmonii to trzeba brać życie garściami i napełniać siebie dobrem.  Grudzień u mnie  absolutnie bardzo pozytywny mam nadzieję, że u Was też. 
Przesyłam Wam moc energii. 

Komentarze

 1. Przepiękne, malarskie zdjęcia. Zazdroszczę widoków, ale najbardziej szumu fal. Serdecznie pozdrawiam 🙂

  OdpowiedzUsuń
 2. Magda, czemu mnie nie zabrałaś w walizkę???

  Ja marzę o morzu zimą ;(

  OdpowiedzUsuń
 3. :)) całą jesień trąbiłam Mikołajowi, że muszę być w grudniu nad morzem najpiękniejsza jest wtedy aura.
  Wsadzę cię następnym razem :*

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale mi się morza zachciało...
  Jak już mnie dół dopadnie, to jedna myśl mnie z niego wyciąga: Ważne żeby wszyscy zdrowi byli:)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Dziękuję za wszystkie komentarze

Popularne posty z tego bloga

black trencz

Jesień?

Tęskniłam , więc jestem... lato piękne nam się kończy i nadchodzi najpiękniejsza pora roku - jesień.  Czy smutno? Nie! Dziś witam Was zestawem prawie typowo jesiennym. Sweter oversize wyciągnęłam z dna szafy. Uwielbiam wielgachne  swetry. Myślę, że jeszcze kilka podobnych pojawi się u mnie w szafie. Są ciepłe, miłe i pasują do wszystkiego. Spódnicę moją midi już znacie z tamtego roku, wyszukałam ją w sh, buty natomiast są moim nowym odkryciem. Przyznam, że ostatni raz takie buty nosiłam jeszcze jak byłam nastolatką. Są absolutnie piękne. 


Uzdrawiająca herbata imbirowa - idealna receptura!

Pierwszy raz o imbirze przeczytałam jakieś trzynaście lat w ajurwedyjskiej książce kucharskiej, w zasadzie o herbacie imbirowej, bo o samym imbirze dowiedziałam się z książki "Joga ziół". Odrazu go polubiłam. Dobrze, że pod nosem miałam wtedy Piotra i Pawła w którym zawsze imbir był na półkach. Zdaję sobie sprawę, że w tamtym okresie nie zawsze można było go dostać, nie każdy miał też  o nim pojęcie. To, że jest on dostępny niemal w każdym dziś sklepie to już nikogo nie dziwi ale to, że jest skuteczny to nie każdy pewnie o tym wie, a jest. 
Zanim przejdę do mojej  receptury przyjrzymy się bliżej imbirowi.  Dla niektórych pewnie będzie to tylko przypomnienie a dla niektórych mam nadzieję inspiracja. 
Imbir


W ajurwedzie imbir jest prawdopodobnie  najlepszy i najbardziej sattwiczny (sattwa to słowo pochodzące z sanskrytu, oznaczające harmonię i równowagę; oznacza rownież czystość i dobroć ) ze wszystkich przypraw. Jest nazywany wiśwabheasaj, czyli uniwersalnym lekiem. Kiedyś pr…