Przejdź do głównej zawartości

Styczeń

Nowy rok, dni uciekają, pogoda w kratkę. W grubym płaszczu za gorąco, w cienkim zimno, jak się ubierać? Grunt to ciepłe buty, czapka i rękawiczki,   bo jak w stopy,  ręce, głowę  zimno to i cała reszta.  W weekend miało być wiosennie i dupa. Wiatr koszmarny i do tego ten paskudny deszcz. Nic tylko siedzieć w domu z ciepłą herbatą i dobrym filmem.
Na wyprzedażach byłam dwa razy i kupiłam tylko te buty i coś tam jeszcze. Cały zestaw taki mój, na czarno i niezbyt chyba kobieco, ale dobrze się tak czuję, to chyba najważniejsze! Wam też tak radzę;) Grunt to dobrze się czuć, to co się nosi.
Trzymajcie się nie dajcie się !buty płaszcz Zara
Spodnie Selected
golf  nerka sh
czapka hm

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

black trencz

Jesień?

Tęskniłam , więc jestem... lato piękne nam się kończy i nadchodzi najpiękniejsza pora roku - jesień.  Czy smutno? Nie! Dziś witam Was zestawem prawie typowo jesiennym. Sweter oversize wyciągnęłam z dna szafy. Uwielbiam wielgachne  swetry. Myślę, że jeszcze kilka podobnych pojawi się u mnie w szafie. Są ciepłe, miłe i pasują do wszystkiego. Spódnicę moją midi już znacie z tamtego roku, wyszukałam ją w sh, buty natomiast są moim nowym odkryciem. Przyznam, że ostatni raz takie buty nosiłam jeszcze jak byłam nastolatką. Są absolutnie piękne. 


Uzdrawiająca herbata imbirowa - idealna receptura!

Pierwszy raz o imbirze przeczytałam jakieś trzynaście lat w ajurwedyjskiej książce kucharskiej, w zasadzie o herbacie imbirowej, bo o samym imbirze dowiedziałam się z książki "Joga ziół". Odrazu go polubiłam. Dobrze, że pod nosem miałam wtedy Piotra i Pawła w którym zawsze imbir był na półkach. Zdaję sobie sprawę, że w tamtym okresie nie zawsze można było go dostać, nie każdy miał też  o nim pojęcie. To, że jest on dostępny niemal w każdym dziś sklepie to już nikogo nie dziwi ale to, że jest skuteczny to nie każdy pewnie o tym wie, a jest. 
Zanim przejdę do mojej  receptury przyjrzymy się bliżej imbirowi.  Dla niektórych pewnie będzie to tylko przypomnienie a dla niektórych mam nadzieję inspiracja. 
Imbir


W ajurwedzie imbir jest prawdopodobnie  najlepszy i najbardziej sattwiczny (sattwa to słowo pochodzące z sanskrytu, oznaczające harmonię i równowagę; oznacza rownież czystość i dobroć ) ze wszystkich przypraw. Jest nazywany wiśwabheasaj, czyli uniwersalnym lekiem. Kiedyś pr…