Przejdź do głównej zawartości

Kilka słów o lumpeksach i jakie najlepsze?

Absolutnie nie uważam obciachem chodzenie po lumpeksach, wręcz przeciwnie! I nie będę się tu rozpisywać za co kocha się lumpeksy, bo przecież każdy o tym wie! Oczywiście mowa o tych co lubią je odwiedzać, bo są tacy co nawet nie wejdą, a co dopiero jakby mieli coś kupić! Trzeba po prostu lubić lumpeksy, a wtedy zawsze coś fajnego się znajdzie. Proste! Ja odwiedzam często i bardzo lubię. Są pewne błędy, które kiedyś popełniałam podczas zakupów, a które nie popełniam już dziś. Kiedyś kupowałam dużo niepotrzebnych jak się później okazywało ciuchów, a teraz konkretnie wiem czego szukam i czego chcę. To pierwsza sprawa, a druga to taka, że zauważyłam, że najfajniejsze ciuchy i głównie chodzi mi tu o rzeczy vintage można znaleźć w małych osiedlowych sklepikach gdzie daną rzecz można kupić za naprawdę czasem przysłowiowe grosze. W tych większych sh, gdzie jest drożej niestety robi się prawdziwa lumpeksiarnia i vintage ciuchów jest niewiele lub wcale. Natomiast vintage shopy cena jest wyższa, ale można już dostać prawdziwe perły. Odwiedzajcie więc lumpeksy, bo są w nich skarby! I szukajcie tych najbardziej ukrytych gdzieś na osiedlach lub oddalonych uliczkach bądź miasteczkach.
Moje ostatnio kupione skarby to dwie vintage spódnice. Jedna w print kwiatowy, druga z czarnej żorżety. Obydwie midi i obydwie piękne i na pewno nie mam zamiaru ich zakładać do szpilek:)


Popularne posty z tego bloga

black trencz

Uzdrawiająca herbata imbirowa - idealna receptura!

Pierwszy raz o imbirze przeczytałam jakieś trzynaście lat w ajurwedyjskiej książce kucharskiej, w zasadzie o herbacie imbirowej, bo o samym imbirze dowiedziałam się z książki "Joga ziół". Odrazu go polubiłam. Dobrze, że pod nosem miałam wtedy Piotra i Pawła w którym zawsze imbir był na półkach. Zdaję sobie sprawę, że w tamtym okresie nie zawsze można było go dostać, nie każdy miał też  o nim pojęcie. To, że jest on dostępny niemal w każdym dziś sklepie to już nikogo nie dziwi ale to, że jest skuteczny to nie każdy pewnie o tym wie, a jest. 
Zanim przejdę do mojej  receptury przyjrzymy się bliżej imbirowi.  Dla niektórych pewnie będzie to tylko przypomnienie a dla niektórych mam nadzieję inspiracja. 
Imbir


W ajurwedzie imbir jest prawdopodobnie  najlepszy i najbardziej sattwiczny (sattwa to słowo pochodzące z sanskrytu, oznaczające harmonię i równowagę; oznacza rownież czystość i dobroć ) ze wszystkich przypraw. Jest nazywany wiśwabheasaj, czyli uniwersalnym lekiem. Kiedyś pr…

Jesień?

Tęskniłam , więc jestem... lato piękne nam się kończy i nadchodzi najpiękniejsza pora roku - jesień.  Czy smutno? Nie! Dziś witam Was zestawem prawie typowo jesiennym. Sweter oversize wyciągnęłam z dna szafy. Uwielbiam wielgachne  swetry. Myślę, że jeszcze kilka podobnych pojawi się u mnie w szafie. Są ciepłe, miłe i pasują do wszystkiego. Spódnicę moją midi już znacie z tamtego roku, wyszukałam ją w sh, buty natomiast są moim nowym odkryciem. Przyznam, że ostatni raz takie buty nosiłam jeszcze jak byłam nastolatką. Są absolutnie piękne.