Przejdź do głównej zawartości

Idealny płaszcz na jesień i trochę o włosach

Tyle lat zastanawiałam się nad krótką fryzurą, aż w końcu nie wytrzymałam i ciachnęłam. Były podejścia wielokrotne, ale  brakowało odwagi i tu nie tylko mojej, ale też samego fryzjera. Myślę, że na takie radykalne zmiany potrzeba czasu, ale też i zdrowego podejścia do sprawy. Jestem bardzo zadowolona no, ale nie mogło być inaczej. 
Dziś zestaw na czarno i tu pojawia się problem, bo czarny póki co mi się nie nudzi. 
Płaszcz kupiłam całkiem niedawno. Forma, jakość, materiał i jeszcze cena, dla mnie idealny. Udało mi się wyrwać go ze sporą zniżką. Zestawiłam go ze sztybletami i klasycznymi prostymi spodniami. Torba w militarnym klimacie i mój ulubiony komin. Całość wyszła dość klasyczna, ale nie nudna. Uwielbiam takie zestawy. 


Płaszcz Reserved
Buty i komin H&M
Spodnie Selected
Torba no name

Popularne posty z tego bloga

black trencz

Jesień?

Tęskniłam , więc jestem... lato piękne nam się kończy i nadchodzi najpiękniejsza pora roku - jesień.  Czy smutno? Nie! Dziś witam Was zestawem prawie typowo jesiennym. Sweter oversize wyciągnęłam z dna szafy. Uwielbiam wielgachne  swetry. Myślę, że jeszcze kilka podobnych pojawi się u mnie w szafie. Są ciepłe, miłe i pasują do wszystkiego. Spódnicę moją midi już znacie z tamtego roku, wyszukałam ją w sh, buty natomiast są moim nowym odkryciem. Przyznam, że ostatni raz takie buty nosiłam jeszcze jak byłam nastolatką. Są absolutnie piękne. 


Uzdrawiająca herbata imbirowa - idealna receptura!

Pierwszy raz o imbirze przeczytałam jakieś trzynaście lat w ajurwedyjskiej książce kucharskiej, w zasadzie o herbacie imbirowej, bo o samym imbirze dowiedziałam się z książki "Joga ziół". Odrazu go polubiłam. Dobrze, że pod nosem miałam wtedy Piotra i Pawła w którym zawsze imbir był na półkach. Zdaję sobie sprawę, że w tamtym okresie nie zawsze można było go dostać, nie każdy miał też  o nim pojęcie. To, że jest on dostępny niemal w każdym dziś sklepie to już nikogo nie dziwi ale to, że jest skuteczny to nie każdy pewnie o tym wie, a jest. 
Zanim przejdę do mojej  receptury przyjrzymy się bliżej imbirowi.  Dla niektórych pewnie będzie to tylko przypomnienie a dla niektórych mam nadzieję inspiracja. 
Imbir


W ajurwedzie imbir jest prawdopodobnie  najlepszy i najbardziej sattwiczny (sattwa to słowo pochodzące z sanskrytu, oznaczające harmonię i równowagę; oznacza rownież czystość i dobroć ) ze wszystkich przypraw. Jest nazywany wiśwabheasaj, czyli uniwersalnym lekiem. Kiedyś pr…